Programul filmelor la Happy Cinema Alexandria în perioada 8-14 februarie

Viciile n-au adus niciodată nimic bun și în niciun caz n-au rezolvat vreodată probleme, mai ales de natură financiară. Totuși, n-am avea parte de comedii spumoase dacă n-ar exista pe lume cei care cred că pot scăpa de necazuri cu ajutorul alcoolului. Exact așa au impresia și cei doi soți din clasa de mijloc tipic americană din „Drunk Parents”, care caută pe fundul sticlei soluții pentru a face rost de bani cu care să-și achite datoriile.
Cum să faci să păstrezi aparențele când nu mai ai resurse materiale, ți-e și foarte sete, recuperatorul se prezintă la ușă, iar factura pentru colegiul fiicei are prea multe cifre?
Minciunile au picioare scurte și puțin cam împleticite, iar Frank (Alec Baldwin) și Nancy (Salma Hayek) Teagarten află că soluțiile creative nu-i ajută prea mult. Ei trec prin tot felul de aventuri, spre amuzamentul celor care aleg să savureze filmul la cinema în februarie.

Vineri, 8 Februarie
10:20 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
10:30 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:40 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:50 Mia și leul alb – Aventuri, Premieră, AG
15:10 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, AG
17:00 Mary regina Scoției – Istoric, AP12
17:20 Capcana – Acțiune, AP12
19:40 The Prodigy – Horror, Premieră, IM18
20:00 Și bețivi și mincinoși – Comedie, Premieră, N15
22:00 Calmul dinaintea furtunii – Thriller, N15
22:10 Scapă, dacă poți – Acțiune, N15

Sâmbătă, 9 Februarie
10:00 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
10:10 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:00 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:20 Mia și leul alb – Aventuri, Premieră, AG
14:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, AG
16:30 Mary regina Scoției – Istoric, AP12
17:00 Capcana – Acțiune, AP12
19:10 The Prodigy – Horror, Premieră, IM18
19:40 Și bețivi și mincinoși – Comedie, Premieră, N15
21:30 Calmul dinaintea furtunii – Thriller, N15
21:50 Scapă, dacă poți – Acțiune, N15

Duminică, 10 Februarie
10:10 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
10:40 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:00 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:00 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:20 Mia și leul alb – Aventuri, Premieră, AG
15:30 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, AG
16:30 Mary regina Scoției – Istoric, AP12
17:40 Și bețivi și mincinoși – Comedie, Premieră, N15
19:10 The Prodigy – Horror, Premieră, IM18
20:00 Stand-up comedy cu Cosmin Bighei – Comedie, Stand-up, Premieră, N15
21:30 Calmul dinaintea furtunii – Thriller, N15
21:50 Scapă, dacă poți – Acțiune, N15

Luni, 11 Februarie
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:40 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:20 Mia și leul alb – Aventuri, Premieră, AG
15:00 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, AG
16:40 Calmul dinaintea furtunii – Thriller, N15
17:10 Și bețivi și mincinoși – Comedie, Premieră, N15
19:00 The Mule – Crimă, Last Chance, AP12
19:20 Bumblebee 3D – Acţiune, 3D, Last Chance, AP12
21:30 The Prodigy – Horror, Premieră, IM18
21:50 Scapă, dacă poți – Acțiune, N15

Marţi, 12 Februarie
12:10 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:10 Mia și leul alb – Aventuri, Premieră, AG
14:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, AG
16:20 Mary regina Scoției – Istoric, AP12
17:00 Capcana – Acțiune, AP12
19:00 The Prodigy – Horror, Premieră, IM18
19:40 Și bețivi și mincinoși – Comedie, Premieră, N15
21:20 Calmul dinaintea furtunii – Thriller, N15
21:50 Scapă, dacă poți – Acțiune, N15

Miercuri, 13 Februarie
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:20 Mia și leul alb – Aventuri, Premieră, AG
14:50 Capcana – Acțiune, AP12
16:30 Calmul dinaintea furtunii – Thriller, N15
17:30 Și bețivi și mincinoși – Comedie, Premieră, N15
18:50 Alita: Îngerul războinic 3D – Acţiune, 3D, Avanpremieră, AP12
19:40 Zi de naștere mortală 2 – Horror, Avanpremieră, N15
21:30 The Prodigy – Horror, Premieră, IM18
21:50 Scapă, dacă poți – Acțiune, N15

Joi, 14 Februarie
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:20 Mia și leul alb – Aventuri, Premieră, AG
14:50 Capcana – Acțiune, AP12
16:30 Calmul dinaintea furtunii – Thriller, N15
17:30 Și bețivi și mincinoși – Comedie, Premieră, N15
18:50 Alita: Îngerul războinic 3D – Acţiune, 3D, Avanpremieră, AP12
19:40 Zi de naștere mortală 2 – Horror, Avanpremieră, N15
21:30 The Prodigy – Horror, Premieră, IM18
21:50 Scapă, dacă poți – Acțiune, N15