sâmbătă, aprilie 20, 2024

U. Craiova a câștigat fără emoții partida cu Sporting Roșiori

Articole noi

Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

Partida de la Turnu Severin, dintre U Craiova 1948 și conjudețeana Sporting Roșiori, a fost în mare parte la discreția gazdelor care, din păcate pentru noi, în prima parte a jocului ne-au dominat categoric. De altfel, oltenii au marcat de trei ori prin Bălan min. 13, Fl. Costea, în min. 30 și Raicea, în minutul 41.

După reluarea jocului, în primele 15 minute, cei care au avut mai multe ocazii de a marca au fost jucătorii noștri. De altfel, Sporting Roșiori a redus din handicap, în minutul 52 prin Roman. Începând cu minutul 60, oltenii au preluat ostilitățile în teren si au mai punctat de 2 ori prin Chihiro și, la final de meci, prin Balan, care a transformat un penalty acordat de arbitru la un fault comis în suprafața noastră de prdeapsă asupra lui Vilegas. A executat Balan și a „închis” tabela: 5-1 pentru gazde.

Sambata, roșiorenii întâlnesc pe propriul teren a doua echipă a celor de la Voluntari.

M.A.

spot_img

Recente

Noi contracte de finanțare prin ”Anghel Saligny”. Extindere rețea apă, la Frumoasa, și asfaltare drumuri, în comuna Mârzănești

”Prin intermediul programelor coordonate de Ministerul Dezvoltării, locuitorii au acces egal la servicii de calitate. Avem, deja, exemple de...