vineri, martie 29, 2024

TURRIS TR.MĂGURELE CONTINUĂ PARCURSUL BUN ÎN LIGA 2 DE FOTBAL

Articole noi

Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

Echipa de fotbal Turris Oltul Tr.Măgurele a rămas neînvinsă şi după etapa a VII-a a Ligii 2. Teleormănenii au încheiat la egalitate, 1-1 (1-0), confruntarea de la Reşiţa cu gruparea locală CSM. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 29 prin Ciobanu. Gazdele au egalat în partea a doua, în minutul 56, prin Săulescu.

Antrenorul turnenilor, Eric Linkar, a început această dispută cu Duţu – Călinţaru, Pârvulescu, Ispas, Mitrea, Savin, Acolatse, Haită, Pană, Ciobanu, Turkovic. În continuare, Turris se menţine lider în clasament, cu 19 puncte şi golaveraj 16-2. Pe locul doi se află Gloria Buzău, la trei puncte diferenţă. În etapa următoare la Tr.Măgurele vine Viitorul Tg.Jiu.

De remarcat că Turris Oltul este calificată şi în 16-imile Cupei României, tragerea la sorţi aducând ca adversar (în intervalul 24-26 septembrie) pe Academica Clinceni din Liga 1 de fotbal, turnenii fiind echipa gazdă.