Rezultate de excepţie obţinute de karatiştii clubului A.C.S. Seishindokan. 36 de medalii, la turneul de Karate SKDUN Cupa României şi Cupa de Toamnă!

Pe data de 08.09.2018 la Centrul Sportiv Apollo din Bucureşti a avut loc ediţia 2018 a turneului naţional anual de Karate SKDUN intitulat Cupa României şi Cupa de Toamnă. Clubul A.C.S. Seishindokan, din Alexandria, s-a prezentat cu un lot de 23 de sportivi cu vârste cuprinse între 5 şi 13 ani, pregătiţi de către sensei Caracaleanu Sorin, centura neagră 3 dan. Deşi competiţia a avut un nivel ridicat de dificultate, sportivii clubului alexăndrean au obţinut 36 de medalii, dintre care 11 de aur, 11 de argint şi 14 de bronz.

Dintre aceştia cei care au obţinut titlul de campion şi medalii de aur au fost:

  • Achim Ştefan-Sambon kumite kids, băieiţi, 9-7 kyu
  • Ciurea Vlad Ştefan-Kata individual kids, 8-9 ani băieţi, 8-7 kyu
  • Mavrodineanu Alexia Maria la ambele probe: -Kata individual Kids ,fete 9 kyu; -Ippon Kumite Kids , fete 9-4 kyu
  • Stoica Maria Andreea-Kata individual kids ,8-7 kyu
  • Velicu Marius Ionuţ-kata individual copii băieţi, 9-8 kyu
  • Cancea Laurenţiu Ion la ambele probe: -Kata individual copii, băieţi, 7 kyu; -Sanbon kumite copii, băieţi, 7 kyu
  • Mazilu Sara-Sanbon kumite copii,fete 9-7 kyu
  • Stoica Ştefan Alexandru-Kata individual minicadeţi, băieţi, 9-7 kyu
  • Tatu Alina Alexandra-Kata individual minicadeţi , fete, fete, 9-7 kyu

Cei care au obţinut titlul de vicecampion şi medalie de argint sunt:

  • Badea David Alexandru-Ippon Kumite kids, băieţi, 9-4 kyu
  • Calotă Alexandru Răzvan- Kata individual kids, băieţi, 8-7 kyu
  • Andrei Mircea Alin la ambele probe: -Kata individual Kids, 8-7 kyu; -Sanbon Kumite Kids, băieţi, 7 kyu
  • Ciurea Vlad Ştefan-Sanbon kumite kids, băieţi, 9-8 kyu
  • Băţăuş Sophia Gabriela-Kata individual kids, fete, 9 kyu
  • Nedelea Karina Andreea la ambele probe: -Kata individual kids, fete, 8-7 kyu; -Ippon Kumite kids, fete, 9-8 kyu
  • Stoica Maria Andreea-Sanbon Kumite Kids,fete, 9-8 kyu
  • Mazilu Sara Diana-Kata individual copii, fete, 9-7 kyu
  • Tatu Alina Alexandra-Sanbon Kumite minicadeti+ Cadeţi + juniori, fete, 9-7 kyu

Locul 3 şi medalie de bronz au obţinut următorii:

  • Calotă Răzvan Alexandru-Ippon Kumite Kids, băieţi, 9-4 kyu
  • Achim Ştefan Valentin-Kata individual kids, băieţi, 8-7 kyu
  • Sima Ionuţ Mario la ambele probe: -Kata individual kids , băieţi, 8-7 kyu; -Sanbon kumite kids, băieţi, 7 kyu
  • Băţăuş Sophia Gabriela-Ippon kumite kids, fete, 9-4 kyu
  • Bugean-Leafu Anya-Ippon kumite kids , fete 9-4 kyu
  • Badea Nicoleta Valentina, la ambele probe: -Kata individual kids, 8-7 kyu; -Sanbon kumite kids, fete, 9-4 kyu
  • Ivan Ciprian-Kata individual copii, băieţi, 9-8 kyu
  • Niţu Mihnea Vlad, la ambele probe: -Kata individual copii, băieţi, 7 kyu; -Sanbon kumite Copii, băieţi, 7 kyu
  • Ciurea Alexandra Iulia-Kata individual, copii, fete, 9-7 kyu
  • Cîţă Alexandra Maria-Sanbon kumite copii,fete 9-7 kyu
  • Stoica Ştefan Alexandru-Sanbon kumite minicadeţi+ cadeţi + juniori

Chiar dacă nu au reuşit să se impună pe podium, merită felicitaţi pentru evoluţia prestată şi Buşcă Eduard Gabriel şi Vasile Alexandru, doi dintre cei mai ambiţioşi şi muncitori sportivi ai clubului.