Programul filmelor la Happy Cinema Alexandria în perioada 25 – 31 ianuarie

În filmul bazat pe bestseller-ul A Dog’s Purpose, povestea înduiosătoare a unei cățelușe pierdute schimbă nenumărate destine. Călătoria ei de peste 600 de kilometri arată cât de puternic este atașamentul unui câine pentru stăpânul său.
Bella fuge după o veveriță și se pierde pe străzi. Pentru a se întoarce acasă la stăpânul ei – un student la medicină numit Lucas (Jonah Hauer-King), cățelușa este dispusă să înfrunte orice pericole. Ceea ce o aduce din ce în ce mai aproape de casă este loialitatea față de oamenii din viața ei și credința că va reuși.
După ce salvează un om dintr-o avalanșă, ajută un pui de pumă și îi ține companie unui veteran de război, Bella nu renunță la gândul de a se întoarce la familia care o iubește.

Vineri, 25 Ianuarie
12:00 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:00 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:30 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
16:30 The Upside – Comedie, AP12
16:40 Papillon – Crimă, N15
19:00 Glass – Dramă, N15
19:30 Familie de-a gata – Comedie, AP12
22:00 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
22:10 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12

Sâmbătă, 26 Ianuarie
10:20 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
10:40 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:10 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, Avanpremieră, AG
14:20 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
15:40 The Upside – Comedie, AP12
16:30 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
18:30 Burn The Stage: Love Yourself – Concert, Premieră, AP12
19:10 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
21:30 Glass – Dramă, N15
21:50 Familie de-a gata – Comedie, AP12

Duminică, 27 Ianuarie
10:20 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
10:50 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:30 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, Avanpremieră, AG
14:10 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
16:00 The Upside – Comedie, AP12
16:20 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
18:40 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
19:00 Papillon – Crimă, N15
21:30 Glass – Dramă, N15
21:50 Familie de-a gata – Comedie, AP12

Luni, 28 Ianuarie
12:00 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:00 The Upside – Comedie, AP12
14:10 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
16:20 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
16:40 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
19:00 Papillon – Crimă, N15
19:20 Second Act – Comedie, Last Chance, AP12
21:30 Robin Hood – Acțiune, Last Chance, AG
21:50 Familie de-a gata – Comedie, AP12

Marţi, 29 Ianuarie
12:00 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:10 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
14:10 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
16:00 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
16:40 The Upside – Comedie, AP12
18:40 Papillon – Crimă, N15
19:10 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
21:30 Familie de-a gata – Comedie, AP12
21:50 Glass – Dramă, N15

Miercuri, 30 Ianuarie
12:00 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
14:30 The Upside – Comedie, AP12
16:00 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
17:00 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
18:40 Papillon – Crimă, N15
19:40 Scapă, dacă poți – Acțiune, Avanpremieră, N15
21:30 Calmul dinaintea furtunii – Dramă, Avanpremieră, N15
21:50 Glass – Dramă, N15

Joi, 31 Ianuarie
12:00 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
14:30 The Upside – Comedie, AP12
16:00 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
17:00 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
18:40 Papillon – Crimă, N15
19:40 Scapă, dacă poți – Acțiune, Avanpremieră, N15
21:30 Calmul dinaintea furtunii – Dramă, Avanpremieră, N15
21:50 Glass – Dramă, N15