LIGA 2 DE FOTBAL / TURRIS ESTE ÎN CĂDERE LIBERĂ ?…

Echipa de fotbal Turris-Oltul Tr.Măgurele a încheiat turul Ligii 2 cu o înfrângere ruşinoasă: 2-5 (2-1), la CS Mioveni. Teleormănenii au deschis scorul în minutul 7 prin Pană, au rămas în zece jucători după eliminarea lui Juncănaru, dar au mai înscris prin Voicu din penalti. După pauză gazdele au egalat în minutul 61, au fost ajutaţi apoi de autogolul fundaşului Sălcianu, alte două goluri mărind diferenţa în favoarea lor.

Pentru Turris au evoluat Păun – Juncănaru, Sălcianu (Ciobanu), Matei, Călinţaru, Buleică (Radu), Savin, Pană, Haită, Terkpvic (Bud), Voicu.

Este limpede că turnenii ne-au răsfăţat în prima parte a campionatului, ediţia 2019-2020, revenirea la perioada de start fiind o speranţă pentru suporterii săi. În etapa următoare, prima din retur, ei vor juca la Pandurii Tg.Jiu (30 noiembrie).