Distribuție Oltenia angajează Electrician exploatare reţele electrice MT-JT

36
0

Departament: Mentenanţă şi Exploatare MT-JT
Locaț
ia – Alexandria

Cerințe de calificare:

  • Studii medii: şcoală profesională sau liceu cu profil electric (calificare electrician)-prezentare documente în copie;
  • Autorizare ANRE electrician autorizat (constituie un avantaj)-prezentare document autorizare în copie;
  • Experienţă în exploatarea şi mentenanţa instalaţiilor electrice de LEA, LES şi PT MT/ JT;
  • Recomandări de la angajatorii anteriori-documente în original;
  • Nivel ridicat de etică de lucru şi integritate morală;
  • Abilităţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
  • Disponibilitate la efort prelungit;
  • Bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, de a fi flexibil la schimbările organizaţionale;
  • Permis de conducere categoria B-prezentare document în copie.

Responsabilități principale:

  • Execuţie lucrări proprii de mentenanţă (lucrări operative, control periodic, intervenţii accidentale) conform programului săptămânal de lucru precum şi remedierea incidentelor, deranjamentelor;
  • Execută manevre de retragere din exploatare, puneri în funcţiune şi admitere la lucru (terţi) pentru lucrări de mentenanţă planificate;
  • Execută manevre de retragere din exploatare/ PIF şi admiteri la lucru (terţi) pentru lucrări de investiţii planificate, (inclusiv lucrări de taxă de racordare);
  • Execută manevre pentru eliminarea incidentelor;
  • Realizează recepţiile dispuse la lucrările de mentenanţă;
  • Execută lucrări de mentenanţă preventivă (control periodic al instalaţiilor de distribuţie, măsurători de sarcină şi tensiune);
  • Execută activităţi care prevăd lucrul la înălţime, sub tensiune şi pe timp de noapte;
  • Execută sarcini de serviciu care solicită deplasări frecvente în aria de activitate şi /sau în zone în care sunt amplasate reţelele electrice de distribuţie cu acces dificil inclusiv în condiţii meteo severe;
  • Conduce vehiculul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;
  • Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialiști.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită până la data de 12.10.2018, ora 13:00, un Curriculum Vitae însoțit de o scrisoare de intenție, menționând poziția pentru care aplică, la sediul Distribuţie Oltenia, situat în Alexandria, str. Tudor Vladimirescu, nr. 45-47, jud. Teleorman.
Numai persoanele selectate vor fi contactate.